Obwodnica północna – w piątek oficjalne otwarcie

Posted by

23 grudnia kierowcy pierwszy raz będą mogli przejechać północną obwodnicą Bełchatowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi na najbliższy piątek zaplanowała oficjalne oddanie drogi do użytku. Uroczyste przecięcie wstęgi odbędzie się na wschodnim wylocie obwodnicy w okolicach Dobrzelowa. Pierwsze auta będą nią mogły przejechać już po południu.

To z pewnością doskonały prezent dla kierowców, tym bardziej, że inwestycję oddano ze sporym wyprzedzeniem. Planowo obwodnica północna miała być oddana do użytku z końcem kwietnia 2017 roku. Wykonawca – firma Budimex od początku prac wyprzedzała jednak założony harmonogram, jak niejednokrotnie podkreślali budowlańcy – sprzyjała ku temu pogoda, zwłaszcza ubiegłoroczna, łagodna zima. Prace na obwodnicy zakończyły się już na początku listopada, ostatnie tygodnie były oczekiwaniem na zakończenie odbiorów technicznych.

Budowa 11-kilometrowego odcinka bełchatowskiej obwodnicy w ciągu DK nr 74 pochłonęła blisko 150 milionów złotych. Jej trasa będzie wiodła przez miejscowości: Helenów, Zawady, Ławy, Domiechowice, kończąc swój bieg w Nowym Świecie, gdzie kierowcy wjadą na stary ślad drogi krajowej.

– Dla bełchatowian to doskonała informacja, liczymy, że już w piątek, a na pewno po świętach odczują „wyprowadzenie” TIRów poza Bełchatów, bo taki właśnie jest cel nowo powstałej obwodnicy. Pozbyć się niezwykle uciążliwego, zarówno dla mieszkańców, jak i infrastruktury Bełchatowa ruchu tranzytowego z krajowej „74” – podkreśla Wiceprezydent Bełchatowa Ireneusz Owczarek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*